Dimensiune Text

Cauta in site

Tenis de masă: Cazacu, locul 3 la Campionatele Naţionale

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

tenis cazacu locul 3Alexandru Cazacu a ocupat locul 3, luând medalia de bronz la Campionatul Naţional Individual de tenis de masă, desfăşurat în week-end la Buzău.

Tenismanul clubului nostru a pierdut în semifinală în faţa lui Ovidiu Ionescu, cel care de altfel, a luat şi anul acesta titlul naţional şi care este în momentul de faţă vicecampion european. Cazacu a câştigat grupa în care a fost repartizat şi apoi a mai învins în alte două partide, după care a fost învins de Ionescu. În finala Campionatului Naţional campionul l-a învins pe Rareş Şipoş, fost tenisman al clubului nostru. La concursul de la Buzău au participat pentru 50 sportivi.

Un alt jucător al CS Mioveni, Lucian Munteanu a participat şi el la acest Campionat naţional, câştigând grupa şi apoi fiind eliminat.

Pentru jucătorii de tenis de masă ai clubului nostru urmează acum semifinala Superligii, cu Steaua, care a ocupat locul 4 la finalul sezonului regulat. Turul şi returul semifinalei sunt programate în perioada 1-14 aprilie.