Sâmbătă, Octombrie 19, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Box: Cinci medaliaţi la Cupa Oraşului Mioveni

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

sigla mioveni pt site bunaLa prima ediÅ£ie a Cupei OraÅŸului Mioveni la box, desfăşuratÅŸ în Sala de Sport a Åžcolii Liviu Rebreanu, competiÅ£ie organizată de CS Mioveni în colaborare cu Primăria ÅŸi CL Mioveni, mai mulÅ£i pugiliÅŸti ai clubului nostru au fost premiaÅ£i.

În total, au avut loc 8 meciuri, cei 16 pugiliÅŸti prezenÅ£i venind de la cluburile CS Mioveni, CS Alro Saltina, CS Preda, CS TârgoviÅŸte. De la gruparea din Mioveni au urcat în ring 8 boxeuri, la toate categoriile, iar cinci dintre ei au câÅŸtigat meciurile disputate. Astfel, Marius Dumitru (18 ani) s-a impus la categoria 64 kg, IonuÅ£ Stan (16 ani) - la categoria 54 kilograme, Gabriel Florea (16 ani) la categoria 69 kg, GraÅ£ian Zăvoianu (18 ani) - la categoria 56 kg, DragoÅŸ Demene (10 ani) - la categoria 69 kg, în timp ce Alberto Åžtefan (10 an) a pierdut la puncte la categoria 30 kilograme.
Dintre cei 6 pugiliÅŸti ai clubului galben-verde, Marius Dumitru este multiplu medaliat la campionatele naÅ£ionale, acesta câÅŸtigând medalia de argint la CN de tineret din luna Mai (64 kg), dar ÅŸi medalia de bronz la Campionatele NaÅ£ionale de SperanÅ£e Olimpice (Centura Moldovei).

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

U Cluj
  CS MIOVENI

sigla universitatea cluj copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 20.10.2019, 11.30, Liga 2, Et. 13

CS MIOVENI
- Sportul Snagov

csmioveni logo mic

ball_3_anim

silgla snagov copy

Scor final 2 - 1
(0-0)
16.10.2019, ora 15:00, Liga 2, Et. 12

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Turris Tr Măgurele
12 8 2 2
23-8 26
2 CS MIOVENI
12 7 5 0 21-6 26
3
UTA
9 6 2 1 27-6 20
4
Rapid
10 6 2 2 14-9 20
5
Viitorul Pandurii
12 6 2 4 18-15 20
6
Gloria Buzău
11 6 1 4 20-11 19
7
Metaloglobus
12 5 4 3 17-12 19
8
Farul
12 5 3 4 11-10 18
9 Petrolul
12 5 3 3 11-11 18
10 Campionii FC Argeş
11 5 1 5 14-15 16
11
Cncordia Chiajna
11 4 4 3
10-12 16
12
CSM Reşiţa
11 4 3
4 14-17 15
13
ASU Poli Timişoara
11 3 4 4 11-7 13
14
Csikszereda
11 3 4 4 11-15 13
15 Ripensia Timişoara
12 3
4 5
12-19 13
16 U Cluj
11 3 3 5 15-13 12
17 Dunărea Călăraşi
11 3 3 5 13-16 12
18 Pandurii Tg Jiu
12 1 4 7 7-22 7
19 Daco - Getica
12 2 0 10 6-26 6
20 Sportul Snagov
12 2 10 5-30 2

Rezultate Etapa 13 2019/2020
19. 11. 2019
Echipa Scor  Echipa
U Cluj - CS MIOVENI
Gloria Buzău - Viitorul Pandurii
Metaloglobus - CSM Reşiţa
Dunărea Călăraşi - Turris Tr Măgurele
Sportul Snagov -
Pandurii Tg Jiu
Petrolul - Concordia Chiajna
Csikszereda -
Rapid
UTA - ASU Poli Timişoara
Ripensia Timişoara - Daco - Getica
Campionii FC Argeş - Farul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n