Joi, Noiembrie 23, 2017
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Judo: Două medalii la CN Under 16, de la Sibiu

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

judo puscatu facaeru opreaÎn week-end, patru sportivi ai secţiei de Judo a clubului CS Mioveni, au participat, însoţiţi de antrenorul Verginel Popescu, la Sibiu, la Campionatele Naţionale Under 16.


Este vorba de Paul Puşcatu, Alina Făcăeru, Roxana Oprea şi Eduard Gîtej. Dintre aceştia, Paul Puşcatu a obţinut locul 3 la categoria 38 kg, Alina Făcăeru - tot locul 3 la categoria 44 kg, în timp ce Roxana Oprea s-a clasat a cincea la categoria 48 kg. 

 

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS Baloteşti   CS MIOVENI

CS Balotesti logo copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 26 Nov. 2017, Ora: 14.00, Liga 2, Etapa 19, Telekom Sport 1

CS MIOVENI - AFC Hermannstadt

csmioveni logo mic

ball_3_anim

Logo FC Hermannstadt copy

Scor final 1 - 1
(0-0)
Data 20 Nov. 2017, Liga 2, Etapa 18

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Hermannstadt 18 12 5 1 30-10 41
2 Dunărea Călăraşi 18 12 4 2 35-15 40
3
Chindia Târgovişte 18 10 6 2 39-9 36
4
Academica Clinceni 18 9 5 4 30-23 32
5
ASA Tg Mureş 18 9 4 5 38-28 31
6
CS Afumaţi 18 9 4 5 21-13 31
7
ASU Poli Timişoara 18 9 3 6 24-20 30
8
Sportul Snagov 18 7 5 6 16-13 26
9 FC Argeş 18 6 7 5 20-15 25
10
CS Mioveni 18 6 6 6 26-25 24
11
Ripensia Timişoara 18 5 6 7 36-23 21
12
UTA 18 5 6 7 24-24 21
13
Olimpia Satu Mare 18 6 2 10 18-30 20
14
Metaloglobus 18 5 4 9 17-26 19
15 Dacia Unirea Brăila 18 4 5 9 40-39 17
16 Pandurii Tg Jiu 18 3 8 7 23-28
17
17 Luceafărul Oradea 18 4 5 10 24-31 17
18 CS Baloteşti 18 4 5 9 23-26 17
19 Foresta Suceava 18 4 2 12 12-59
14
20 Ştiinţa Miroslava 18  3  4 11 16-45 13

Rezultate Etapa 18  2017/2018
Echipa Scor Echipa
18. 11. 2017
CS MIOVENI 1-1 Hermannstadt
Sportul Snagov 2-0 Foresta Suceava
Luceafărul Oradea 1-1 Ştiinţa Miroslava
Ripensia Timişoara 0-2 ASU Poli Timişoara
ASA Tg Mureş 4-1
Pandurii Tg Jiu
Dacia Unirea Brăila 3-4 UTA
Metaloglobus 0-3
CS Afumaţi
Chindia Târgovişte 2-2 CS Afumaţi
FC Argeş 2-1 Olimpia Satu Mare 
Academica Clinceni 5-2 CS Baloteşti

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n