Duminică, Octombrie 21, 2018
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Box: Locul 3 la Centura de Aur

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

site box dumitru 22Pugilistul clubului nostru, Marius Dumitru, a obţinut în week-end, locul 3, la Centura de Aur, competiţie rezervată seniorilor şi desfăşurată la Braşov. 


Boxeurul legitimat la CS Mioveni a concurat la categoria 75 kg, şi a fost învins în semifinale de un sportiv din Republica Moldova, care a participat până acum la Campionatele Europene şi Mondiale. 

"Marius Dumitru s-a comportat foarte bine. A pierdut în faţa unui boxeur cu experienţă" a declarat la finalul concursului antrenorul său, Daniel Preda. 

Sportivul de la CS Mioveni a participat la concursul de la Iaşi, după ce în primăvară a câştigat Cupa României la Bacău. 

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI   Daco - Getica
csmioveni logo mic  ball_3_anim

stema daco getica bucuresti copy

DATA: 26 Oct. 2018, Ora: 18.00, Liga 2, Etapa 14

CS MIOVENI - Luceafărul Oradea

csmioveni logo mic

ball_3_anim stema Luceafarul Oradea logo
Scor final 2 - 1
(0-1)
Data 20 Oct. 2018, Liga 2, Etapa 13

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Sportul Snagov 13  3 23-8 30 
2 Chindia Târgovişte 13  26-14 29 
3
Academica Clinceni 13 9 0 4 30-8 27 
4
FC Argeş 13  4 2 20-10 25 
5
U Cluj 13 7 3 3 26-13 24 
6
Petrolul 12 25-10 23 
7
CS MIOVENI 13  4 20-10 23 
8
Pandurii Tg Jiu 13 6 3 4 27-19 21 
9 Energeticianul 13  22-16 21 
10 UTA 13 6 2 5 22-17 20
11
ASU Poli Timişoara 13 13-12  20 
12
Daco - Getica 12 18-20 15 
13
Metaloglobus 13 2 7 11-26 14 
14
Ripensia Timişoara 13 3 17-25 13 
15 Farul 13  20-29 13 
16 Luceafărul Oradea 13  16-27 12 
17 CS Baloteşti 13  13-27 11 
18 Aerostar Bacău 13  2 16-30 
19 ACS Poli Timişoara 13 1 2 10 12-30 5
20 Dacia Unirea Brăila 13  11-38

Rezultate Etapa 13  2018/2019
Echipa Scor Echipa
20. 10. 2018
CS MIOVENI  2-1 Luceafărul Oradea
Ripensia Timişoara 1-1 U Cluj
ACS Poli Timişoara 1-2 ASU Poli Timişoara
UTA 1-1 Energeticianul
Sportul Snagov 3-0
Metaloglobus
CS Baloteşti 2-1 Pandurii Tg Jiu
Dacia Unirea Brăila 3-3
Aerostar Bacău
Academica Clinceni 0-1 Chindia Târgovişte
Farul  3-1 FC Argeş
Daco - Getica - Petrolul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n