Vineri, Noiembrie 24, 2017
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Rezultatele din week-end ale echipelor noastre de fotbal

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

sigla mioveni pt site buna# Liga 2, etapa 17: CS Mioveni - Sportul Snagov 2-2 (1-0).

Au marcat: Ayza, Năstăsie. Mioveni: Sima - Negoiţă, Gugu (52 Ene), Traşcu, Edi Stoica (67 Alexe) - Mîrzeanu, Andrei Neagoe - Rădescu, Florescu, Ayza (74 Andor) - Năstăsie. Antrenor: Mihai Olteanu.

CLASAMENT

1 AFC Hermannstadt 17 12 4 1 29-9 40
2 Dunărea Călăraşi 17 12 3 2 33-13 39
3 Chindia Târgovişte 17 10 5 2 37-7 35
4 FC Academica Clinceni 17 8 5 4 25-21 29
5 ASA Târgu Mureş 17 8 4 5 34-27 28
6 CS Afumaţi 17 8 4 5 18-13 28
7 ASU Politehnica Timişoara 17 8 3 6 22-20 27
8 CS Mioveni 17 6 5 6 25-24 23
9 Sportul Snagov 17 6 5 6 14-13 23
10 FC Argeş 17 5 7 5 18-14 22
11 Ripensia Timişoara 17 5 6 6 36-21 21
12 Olimpia Satu Mare 17 6 2 9 17-28 20
13 Metaloglobus Bucureşti 17 5 4 8 17-23 19
14 UTA Arad 17 4 6 7 20-21 18
15 Dacia Unirea Brăila 17 4 5 8 37-35 17
16 Pandurii Târgu Jiu 17 3 8 6 22-24 17
17 CS Baloteşti 17 4 5 8 21-31 17
18 Luceafărul Oradea 17 4 4 9 23-30 16
19 Foresta Suceava 17 4 2 11 12-57 14
20 Ştiinţa Miroslava 17 3 3 11 15-44 12


# Liga 3, etapa 12: FCM Alexandria - CS Mioveni II 4-0

CLASAMENT

1 ACS Petrolul 52 Ploieşti 11 9 2 0 23-6 29
2 AFCM Alexandria 11 8 3 0 27-7 27
3 Voinţa Turnu Măgurele 11 7 3 1 20-7 24
4 AFC Astra 2 11 4 5 2 11-7 17
5 Concordia Chiajna 2 11 4 3 4 15-14 15
6 CS Tunari 11 4 3 4 10-11 15
7 Atletic Bradu 12 3 5 4 11-15 14
8 SC Popeşti Leordeni 11 4 0 7 18-19 12
9 Viitorul Domneşti 11 3 3 5 15-20 12
10 Sporting Roşiori 11 3 2 6 13-17 11
11 FC Aninoasa 11 3 2 6 12-19 11
12 Flacăra Moreni 11 1 3 7 10-22 6
13 CS Mioveni 2 11 2 0 9 7-28 6


# Liga 4, etapa 12: CS Mioveni III - DLR 3-4. Au marcat: Carcadia (două), Tărîţă. Mioveni III: Anghel, Bărăscu, Carcadia, Comănescu, Mincă, Mormolea, Popa, Stoica, Tărîţă, Toma, Vladu. Au mai jucat: Hanea, Lupu, Rizea. Antrenor: Gică Tărîţă

CLASAMENT

1 A C S Unirea Bascov 12 12 0 0 64-6 36p
2 A S Poiana Lacului 12 9 1 2 51-22 28p
3 C S Atletic Bradu 2 12 9 1 2 48-26 28p
4 C S Albota 2012 12 7 1 4 34-15 22p
5 A C S Gloria Berevoesti 12 6 3 3 32-19 21p
6 C S Sporting Pitesti 12 6 1 5 41-26 19p
7 A S Victoria Buzoesti 12 6 1 5 20-17 19p
8 A S Colibasi 12 5 2 5 31-28 17p
9 C S Mioveni 3 12 5 1 6 36-36 16p
10 A S Viitorul Stefanesti 2007 12 5 1 6 15-23 16p
11 A C S Inter Campulung 12 5 1 6 17-26 16p
12 C S DLR Pitesti 12 4 3 5 26-36 15p
13 A S Micesti 2002 12 4 1 7 22-33 13p
14 A C S Basarabi Curtea de Arges 12 2 3 7 16-32 9p
15 A S Olimpia Suseni 12 1 0 11 14-54 3p
16 C S Real Bradu 12 0 0 12 15-83 0p


# Campionatul Naţional Under 17, etapa 5: CS Mioveni U 17 - Chindia Târgovişte 0-1 Alex Serban(cpt) - Chivu Marius - Sarbu Mihai - Din Valentino - Nitu Adrian - Avram Stefan - Popa Gabriel - Mirica Sebastian - Valcoci Marius - Serban Alin - Todirut Adrian. Au mai intrat pe parcurs: Oanta Florentin - Nica Laurentiu - Chirila Mihai

CLASAMENT

1. LPS Viitorul Pitesti 4 4 0 0 15-2 12
2. CS Hidro Râmnicu Vâlcea 4 2 2 0 14-2 8
3. SC FC Argeş SA 4 2 2 0 3-1 8
4. CS Mioveni 5 2 1 2 22-4 7
5. AFC Chindia Targoviste 4 2 0 2 9-5 6
6. CSS Targoviste 5 2 0 3 12-14 6
7. ACS Viitorul Argeş Alexandru Duminică 4 2 0 2 6-10 6
8. CN Dinicu Golescu 5 1 1 3 5-10 4
9. FCM Târgovişte SA 5 0 0 5 2-40 0


# Campionatul Naţional Under 19, etapa 5: CS Mioveni U 19 - Chindia Târgovişte 4-2

CLASAMENT

1. CS Mioveni 5 4 0 1 29-8 12
2. AFC Chindia Targoviste 4 3 0 1 15-6 9
3. ACS Petrosport Ploiesti 5 2 2 1 7-9 8
4. CN Dinicu Golescu 5 2 1 2 16-11 7
5. SC FC Argeş SA 4 2 1 1 10-7 7
6. LPS Viitorul Pitesti 4 2 0 2 9-10 6
7. FCM Târgovişte SA 5 1 1 3 12-22 4
8. FC Star Sport 4 1 0 3 8-12 3
9. CS Hidro Râmnicu Vâlcea 4 0 1 3 4-25 1

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS Baloteşti   CS MIOVENI

CS Balotesti logo copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 26 Nov. 2017, Ora: 14.00, Liga 2, Etapa 19, Telekom Sport 1

CS MIOVENI - AFC Hermannstadt

csmioveni logo mic

ball_3_anim

Logo FC Hermannstadt copy

Scor final 1 - 1
(0-0)
Data 20 Nov. 2017, Liga 2, Etapa 18

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Hermannstadt 18 12 5 1 30-10 41
2 Dunărea Călăraşi 18 12 4 2 35-15 40
3
Chindia Târgovişte 18 10 6 2 39-9 36
4
Academica Clinceni 18 9 5 4 30-23 32
5
ASA Tg Mureş 18 9 4 5 38-28 31
6
CS Afumaţi 18 9 4 5 21-13 31
7
ASU Poli Timişoara 18 9 3 6 24-20 30
8
Sportul Snagov 18 7 5 6 16-13 26
9 FC Argeş 18 6 7 5 20-15 25
10
CS Mioveni 18 6 6 6 26-25 24
11
Ripensia Timişoara 18 5 6 7 36-23 21
12
UTA 18 5 6 7 24-24 21
13
Olimpia Satu Mare 18 6 2 10 18-30 20
14
Metaloglobus 18 5 4 9 17-26 19
15 Dacia Unirea Brăila 18 4 5 9 40-39 17
16 Pandurii Tg Jiu 18 3 8 7 23-28
17
17 Luceafărul Oradea 18 4 5 10 24-31 17
18 CS Baloteşti 18 4 5 9 23-26 17
19 Foresta Suceava 18 4 2 12 12-59
14
20 Ştiinţa Miroslava 18  3  4 11 16-45 13

Rezultate Etapa 18  2017/2018
Echipa Scor Echipa
18. 11. 2017
CS MIOVENI 1-1 Hermannstadt
Sportul Snagov 2-0 Foresta Suceava
Luceafărul Oradea 1-1 Ştiinţa Miroslava
Ripensia Timişoara 0-2 ASU Poli Timişoara
ASA Tg Mureş 4-1
Pandurii Tg Jiu
Dacia Unirea Brăila 3-4 UTA
Metaloglobus 0-3
CS Afumaţi
Chindia Târgovişte 2-2 CS Afumaţi
FC Argeş 2-1 Olimpia Satu Mare 
Academica Clinceni 5-2 CS Baloteşti

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n