Dimensiune Text

Cauta in site

Et. 6, 2018/2019: Chindia Târgovişte - CS Mioveni 0-2

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci chindia mioveniCS Mioveni a câstigat aseară, cu 2-0, meciul din deplasare, cu Chindia Târgovişte, partida contând pentru etapa a 6-a a Ligii secunde.

Golurile victoriei au fost marcate de Balint, ambele din 11 metri, unul în minutul 18 şi altul în minutul 64, Ayza şi Năstasie fiind cei care au obţinut loviturile de pedeapsă. În minutul 93, portarul Sima a apărat o lovitură de pedeapsă respingând în primă fază cu piciorul scăriţa trimisă de Florea şi apoi cu pieptul, mingea reluată spre poartă, încă o dată de jucătorul advers.

Chindia: Aioani - Martac, Vătavu (C. Dinu 46'), Dudea, Dumitraşcu - Andr. Lungu (Cr. Neguţ 46'), D. Novac - Mihaiu, L. Mihai, Cherchez (cpt.)(Crinel Stoica 71') - D. Florea
Rezerve neutilizate: Ius. Popescu - Gîşa, Alin Manea, Bg. Vasile
Antrenor: Viorel Moldovan

Mioveni: Val. Sima - Kilyen, Celea, Burnea, Ct. Alexe - R. Lazăr, Mîrzeanu - Coşereanu (Rădescu 70'), C. Năstăsie, Ayza (cpt.)(Al. Neagu 84') - Val. Balint (Al. Popescu 90+1')
Rezerve neutilizate: Fl. Croitoru - Traşcu, Rob. Gherghe, Arsenică
Antrenor: Iordan Eftimie

Min 90+4  Final de partidă. Chindia pierde pe teren propriu şi pentru prima dată în acest sezon după un meci foarte slab. Mioveniul se impune cu două goluri marcare din penalty-uri şi ar mai fi trebuit să primească încă unul. Târgoviştenii au irosit o lovitură de pedeapsă în prelungiri

Min 90+3  Daniel Florea bate slab, aproape pe centru, penalty-ul, Sima respinge în faţă, iar atacantul Chindiei se împiedică şi trimite în portar

Min 90+3 Daniel Florea pătrunde în careu pe dreapta şi cade după ce trece de Lazăr, fără să fie atins, iar arbitrul dă, incredibil, penalty

Min 90+1 Ultima schimbare la Mioveni. Iese Valentin Balint şi intră Alexandru Popescu

Min 89  Cristian Neguţ ia cartonaşul galben pentru proteste, după ce arbitrul dă fault în atac la portar

Min 84  Iese Roberto Ayza şi intră Alexandru Neagu

Min 82 Celea blochează şutul lui Florea după o pătrundere a acestuia în careu, pe stânga

Min 80 Florea are o acţiune personală uşor lateral stânga, se întoarce în centru şi trage dezamăgitor de la 20 de metri, mult peste

Min 79 Neguţ, nemarcat la 14 metri central, primeşte de la Mihaiu, din stânga, şi trage pe lângă dintr-o poziţie ideală

Min 77 Năstăsie şutează din faţa careului, pe lângă bara din stânga lui Aioani

Min 73 Pauză de hidratare

Min 72 După o centrare dintr-un corner de pe dreapta, Neguţ reia cu capul din 8 metri central puţin pe lângă bara colţului lung. Ocazie bună pentru Chindia

Min 71  Ultima schimbare şi la Chindia. Iese Cristian Cherchez şi intră Crinel Stoica

Min 70  Iese Valentin Coşereanu şi intră Ionuţ Rădescu

Min 65  0-2 Valentin Balint trimite de această dată în dreapta, pe jos, Aioani sare bine, însă scapă mingea pe sub el

Min 64 Balint pătrunde în careu pe stânga, centrează la prima bară, acolo unde Năstăsie apare şi este luat pe sus de Aioani. Arbitrul acordă de această dată penalty

Min 63 După o fază încâlcită în careu, Novac trimite cu latul din interiorul careului, din 10 metri central, însă mingea se duce puţin peste transversală

Min 55  Dudea îi dă peste picioare lui Roberto Ayza şi brazilianul cade în careu. E penalty clar, însă arbitrul, din alt film, dă galben pentru simulare

Min 50 Neguţ preia la 23 de metri lateral dreapta şi trage peste poartă

Min 46  S-a reluat meciul

Min 46  Viorel Moldovan face o dublă schimbare la pauză. Ies Andrei Lungu şi Marian Vătavu şi intră Cristian Neguţ şi Cornel Dinu

Min 45+1  Pauză. Chindia e condusă pe teren propriu şi a jucat mai slab decât Mioveniul

Min 45+1 Cherchez cade şi el uşor în careu, însă arbitrul lasă jocul să continue spre nemulţumirea căpitanului Chindiei, care mai devreme a irosit o ocazie mare de gol

Min 45  Prima repriză e prelungită cu un minut

Min 44 Cherchez, nemarcat la 7 metri, plonjează şi reia din lateral într-o minge recentrată cu capul de Florea în faţa careului mic, însă reia defectuos, pe lângă colţul lung, dintr-o poziţie clară de gol

Min 42 Liviu Mihai bate pe jos o lovitură liberă de la 30 de metri uşor lateral stânga, mingea nu intră prea mult în careu, e blocată şi apoi degajată

Min 37 Coşereanu pătrunde în careu pe stânga, şutează la colţul scurt, iar Aioani prinde în doi timpi, cu ceva emoţii

Min 32 Celea luftează în faţa propriului careu, mingea e urmărită de Florea, însă Sima iese şi reţine din faţa atacantului

Min 30 Coşereanu bate şutat lovitura liberă din marginea dreaptă a careului, Coşereanu nu se poate feri şi mingea îl loveşte, iar târgoviştenii resping

Min 29 Balint acuză o lovitură în ureche după un duel cu Vătavu şi spiritele se încing. Mioveniul cere eliminarea fundaşului Chindiei

Min 25 Pauză de hidratare

Min 22 Daniel Florea caută contactul cu Celea în careul Mioveniului, pică, însă arbitrul nu se lasă păcălit şi lasă jocul să continue

Pentru Chindia urmează trei meciuri oficiale în deplasare: cu Petrolul pe 12 septembrie şi Daco Getica pe 15, în campionat, şi cu Flacăra Moreni pe 18, în turul 4 al Cupei României

Min 18  0-1 Valentin Balint şutează puternic sus, în stângă, şi nu-i dă nicio şansă lui Aioani

Min 18 Ayza e faultat din spate de Andreas Mihaiu în careul şi arbitrul dă penalty

►Pe stadionul "Eugen Popescu" sunt aproximativ 1.500 spectatori, printre care 20 de la Mioveni. Mult mai mulţi sunt în parcul Chindia, la zilele oraşului

Min 16 Aioani iese la 25 de metri şi respinge din faţa lui Balint

Min 13  Rareş Lazăr primeşte şi el galbenul după ce îl faultează dur, la mijlocul terenului, pe Liviu Mihai

Min 12 Năstăsie execută lovitura liberă, zidul deviază şi mingea se duce în corner. Coşereanu execută şi Aioani boxează în faţă

Min 11  Marian Vătavu îl faultează din spate pe Balint, în faţa propriului careu şi primeşte cartonaşul galben. Mioveniul are o lovitură liberă periculoasă de la 25 de metri uşor lateral dreapta

Min 10 Cherchez driblează în flancul stâng, îşi aşează mingea în centru şi trage periculos, însă mingea se duce puţin pe lângă bara din dreapta lui Sima

Min 9 Mihaiu şutează din faţa careului peste poartă

Min 8 Ayza centrează dintr-un corner de pe stânga, Năstăsie vine la prima bară şi deviază pe lângă poartă

Min 7 Năstăsie preia pe piept şi trage din 23 de metri lateral dreapta peste poarta lui Aioani

Min 2 Cherchez driblează în flancul stâng, pătrunde în careu, centrează în faţa porţii, Florea nu ajunge la minge, iar Liviu Mihai pune latul din 3 metri şi trimite pe lângă poartă dintr-o poziţie excelentă