Dimensiune Text

Cauta in site

Et. 6, 2018/2019: Chindia Târgovişte - CS Mioveni 0-2

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci chindia mioveniCS Mioveni a câstigat aseară, cu 2-0, meciul din deplasare, cu Chindia TârgoviÅŸte, partida contând pentru etapa a 6-a a Ligii secunde.

Golurile victoriei au fost marcate de Balint, ambele din 11 metri, unul în minutul 18 ÅŸi altul în minutul 64, Ayza ÅŸi Năstasie fiind cei care au obÅ£inut loviturile de pedeapsă. În minutul 93, portarul Sima a apărat o lovitură de pedeapsă respingând în primă fază cu piciorul scăriÅ£a trimisă de Florea ÅŸi apoi cu pieptul, mingea reluată spre poartă, încă o dată de jucătorul advers.

â–ºChindia: Aioani - Martac, Vătavu (C. Dinu 46'), Dudea, DumitraÅŸcu - Andr. Lungu (Cr. NeguÅ£ 46'), D. Novac - Mihaiu, L. Mihai, Cherchez (cpt.)(Crinel Stoica 71') - D. Florea
Rezerve neutilizate: Ius. Popescu - GîÅŸa, Alin Manea, Bg. Vasile
Antrenor: Viorel Moldovan

â–ºMioveni: Val. Sima - Kilyen, Celea, Burnea, Ct. Alexe - R. Lazăr, Mîrzeanu - CoÅŸereanu (Rădescu 70'), C. Năstăsie, Ayza (cpt.)(Al. Neagu 84') - Val. Balint (Al. Popescu 90+1')
Rezerve neutilizate: Fl. Croitoru - Traşcu, Rob. Gherghe, Arsenică
Antrenor: Iordan Eftimie

â–ºMin 90+4  Final de partidă. Chindia pierde pe teren propriu ÅŸi pentru prima dată în acest sezon după un meci foarte slab. Mioveniul se impune cu două goluri marcare din penalty-uri ÅŸi ar mai fi trebuit să primească încă unul. TârgoviÅŸtenii au irosit o lovitură de pedeapsă în prelungiri

â–ºMin 90+3  Daniel Florea bate slab, aproape pe centru, penalty-ul, Sima respinge în faţă, iar atacantul Chindiei se împiedică ÅŸi trimite în portar

â–ºMin 90+3 Daniel Florea pătrunde în careu pe dreapta ÅŸi cade după ce trece de Lazăr, fără să fie atins, iar arbitrul dă, incredibil, penalty

â–ºMin 90+1 Ultima schimbare la Mioveni. Iese Valentin Balint ÅŸi intră Alexandru Popescu

â–ºMin 89  Cristian NeguÅ£ ia cartonaÅŸul galben pentru proteste, după ce arbitrul dă fault în atac la portar

â–ºMin 84  Iese Roberto Ayza ÅŸi intră Alexandru Neagu

â–ºMin 82 Celea blochează ÅŸutul lui Florea după o pătrundere a acestuia în careu, pe stânga

â–ºMin 80 Florea are o acÅ£iune personală uÅŸor lateral stânga, se întoarce în centru ÅŸi trage dezamăgitor de la 20 de metri, mult peste

â–ºMin 79 NeguÅ£, nemarcat la 14 metri central, primeÅŸte de la Mihaiu, din stânga, ÅŸi trage pe lângă dintr-o poziÅ£ie ideală

â–ºMin 77 Năstăsie ÅŸutează din faÅ£a careului, pe lângă bara din stânga lui Aioani

â–ºMin 73 Pauză de hidratare

â–ºMin 72 După o centrare dintr-un corner de pe dreapta, NeguÅ£ reia cu capul din 8 metri central puÅ£in pe lângă bara colÅ£ului lung. Ocazie bună pentru Chindia

â–ºMin 71  Ultima schimbare ÅŸi la Chindia. Iese Cristian Cherchez ÅŸi intră Crinel Stoica

â–ºMin 70  Iese Valentin CoÅŸereanu ÅŸi intră IonuÅ£ Rădescu

â–ºMin 65  0-2 Valentin Balint trimite de această dată în dreapta, pe jos, Aioani sare bine, însă scapă mingea pe sub el

â–ºMin 64 Balint pătrunde în careu pe stânga, centrează la prima bară, acolo unde Năstăsie apare ÅŸi este luat pe sus de Aioani. Arbitrul acordă de această dată penalty

â–ºMin 63 După o fază încâlcită în careu, Novac trimite cu latul din interiorul careului, din 10 metri central, însă mingea se duce puÅ£in peste transversală

â–ºMin 55  Dudea îi dă peste picioare lui Roberto Ayza ÅŸi brazilianul cade în careu. E penalty clar, însă arbitrul, din alt film, dă galben pentru simulare

â–ºMin 50 NeguÅ£ preia la 23 de metri lateral dreapta ÅŸi trage peste poartă

â–ºMin 46  S-a reluat meciul

â–ºMin 46  Viorel Moldovan face o dublă schimbare la pauză. Ies Andrei Lungu ÅŸi Marian Vătavu ÅŸi intră Cristian NeguÅ£ ÅŸi Cornel Dinu

â–ºMin 45+1  Pauză. Chindia e condusă pe teren propriu ÅŸi a jucat mai slab decât Mioveniul

â–ºMin 45+1 Cherchez cade ÅŸi el uÅŸor în careu, însă arbitrul lasă jocul să continue spre nemulÅ£umirea căpitanului Chindiei, care mai devreme a irosit o ocazie mare de gol

â–ºMin 45  Prima repriză e prelungită cu un minut

â–ºMin 44 Cherchez, nemarcat la 7 metri, plonjează ÅŸi reia din lateral într-o minge recentrată cu capul de Florea în faÅ£a careului mic, însă reia defectuos, pe lângă colÅ£ul lung, dintr-o poziÅ£ie clară de gol

â–ºMin 42 Liviu Mihai bate pe jos o lovitură liberă de la 30 de metri uÅŸor lateral stânga, mingea nu intră prea mult în careu, e blocată ÅŸi apoi degajată

â–ºMin 37 CoÅŸereanu pătrunde în careu pe stânga, ÅŸutează la colÅ£ul scurt, iar Aioani prinde în doi timpi, cu ceva emoÅ£ii

â–ºMin 32 Celea luftează în faÅ£a propriului careu, mingea e urmărită de Florea, însă Sima iese ÅŸi reÅ£ine din faÅ£a atacantului

â–ºMin 30 CoÅŸereanu bate ÅŸutat lovitura liberă din marginea dreaptă a careului, CoÅŸereanu nu se poate feri ÅŸi mingea îl loveÅŸte, iar târgoviÅŸtenii resping

â–ºMin 29 Balint acuză o lovitură în ureche după un duel cu Vătavu ÅŸi spiritele se încing. Mioveniul cere eliminarea fundaÅŸului Chindiei

â–ºMin 25 Pauză de hidratare

â–ºMin 22 Daniel Florea caută contactul cu Celea în careul Mioveniului, pică, însă arbitrul nu se lasă păcălit ÅŸi lasă jocul să continue

â–ºPentru Chindia urmează trei meciuri oficiale în deplasare: cu Petrolul pe 12 septembrie ÅŸi Daco Getica pe 15, în campionat, ÅŸi cu Flacăra Moreni pe 18, în turul 4 al Cupei României

â–ºMin 18  0-1 Valentin Balint ÅŸutează puternic sus, în stângă, ÅŸi nu-i dă nicio ÅŸansă lui Aioani

â–ºMin 18 Ayza e faultat din spate de Andreas Mihaiu în careul ÅŸi arbitrul dă penalty

â–ºPe stadionul "Eugen Popescu" sunt aproximativ 1.500 spectatori, printre care 20 de la Mioveni. Mult mai mulÅ£i sunt în parcul Chindia, la zilele oraÅŸului

â–ºMin 16 Aioani iese la 25 de metri ÅŸi respinge din faÅ£a lui Balint

â–ºMin 13  RareÅŸ Lazăr primeÅŸte ÅŸi el galbenul după ce îl faultează dur, la mijlocul terenului, pe Liviu Mihai

â–ºMin 12 Năstăsie execută lovitura liberă, zidul deviază ÅŸi mingea se duce în corner. CoÅŸereanu execută ÅŸi Aioani boxează în faţă

â–ºMin 11  Marian Vătavu îl faultează din spate pe Balint, în faÅ£a propriului careu ÅŸi primeÅŸte cartonaÅŸul galben. Mioveniul are o lovitură liberă periculoasă de la 25 de metri uÅŸor lateral dreapta

â–ºMin 10 Cherchez driblează în flancul stâng, îÅŸi aÅŸează mingea în centru ÅŸi trage periculos, însă mingea se duce puÅ£in pe lângă bara din dreapta lui Sima

â–ºMin 9 Mihaiu ÅŸutează din faÅ£a careului peste poartă

â–ºMin 8 Ayza centrează dintr-un corner de pe stânga, Năstăsie vine la prima bară ÅŸi deviază pe lângă poartă

â–ºMin 7 Năstăsie preia pe piept ÅŸi trage din 23 de metri lateral dreapta peste poarta lui Aioani

â–ºMin 2 Cherchez driblează în flancul stâng, pătrunde în careu, centrează în faÅ£a porÅ£ii, Florea nu ajunge la minge, iar Liviu Mihai pune latul din 3 metri ÅŸi trimite pe lângă poartă dintr-o poziÅ£ie excelentă