Joi, Aprilie 25, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Cupa României: CS Mioveni a eliminat Pandurii şi s-a calificat în 16-imi

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci cupa panduriiEchipa noastră s-a calificat, din nou, în ÅŸaisprezecimile Cupei României, după ce ieri seară, a învins, în deplasare, cu 3-1, pe Pandurii Tg Jiu. 

 În meciul care a contat pentru faza a 4-a a CompetiÅ£iei KO, antrenorul Iordan Eftimie a aliniat o formulă de start standard, iar diferenÅ£a din teren a fost mult mai mare între cele două echipe. 

Scorul a fost deschis de Robert Gherghe, în minutul 39, fundaÅŸul centrat al Mioveniului înscriind cu capul din careu, de la bara a doua, după un corner bătut bine de pe stânga de CoÅŸereanu. În finalul primei reprize, Năstăsie a făcut 2-0 pentru echipa noastră, mijlocaÅŸul galben-verde, executând repede, prin surprindere, o lovitură liberă de la 16 m, puÅ£in lateral stânga ÅŸi înscriind, cu un ÅŸut, pe lângă zid, la colÅ£ul lung. Imediat după reluare, în minutul 50, Draca de la gazde este eliminat direct, după ce Balint a scăpat singur spre poartă, iar fundaÅŸul a faultat decisiv, la marginea careului. În inferioritate, gazdele au marcat în minutul 59, prin Patrick Popescu, jucătorul gazdelor scăpând singur cu portarul, iar mingea rămânându-i la picior după ce Sima a blocat în primă fază, acÅ£iunea. În minutul 86, argeÅŸenii au stabilit scorul final, prin Balint, atacantul marcând cu un ÅŸut  de la marginea careului, portarul gazdelor calculând greÅŸit traiectoria balonului. 

PANDURII TÂRGU JIU - CS MIOVENI   1-3
Stadion: Municipal - sintetic (Târgu Jiu - Gorj);
Arbitru: Omar Cristian Dumitrică (Craiova); AsistenÅ£i: Florin Pucheanu (Ulmi) ÅŸi PetruÅ£a Iugulescu (TârgoviÅŸte).

â–ºPandurii: Sălăjan - Dănescu, Rob. Gheorghe, Draca, Almic, Trancă, Raiciu (cpt.), Rob. Licu, Măicăceanu, P. Popescu, Blejdea
Rezerve: Al. Opriţa - D. Ciobanu, Al. Vasilescu, Raşoveanu, Vodă, Şendroiu, Konate
Antrenor: Adrian Bogoi

â–ºMioveni: Val. Sima - Kilyen, Rob. Gherghe, Celea, R. Lazăr, Mîrzeanu, Rădescu, C. Năstăsie (cpt.), CoÅŸereanu, Val. Balint
Rezerve: Bg. Preda - Traşcu, Ed. Stoica, Al. Neagu, Ayza, Arsenică, Al. Popescu
Antrenor: Iordan Eftimie

â–ºMin 89 Iese Balint ÅŸi intră Alexandru Popescu

â–ºMin 86 1-3 Valentin Balint ÅŸutează de la marginea careului din partea dreaptă, mingea prinde pământul ÅŸi sare peste portar

â–ºMin 85 Intră Neagu ÅŸi iese Năstăsie

â–ºMin 81 Iese Blejdea ÅŸi intră Åžendroiu

â–ºMin 78 Iese CoÅŸereanu ÅŸi intră Ayza

â–ºMin 59 1-2 Patrick Popescu scapă în careu, Sima îi iese în întâmpinare, blochează, însă mingea rămâne la piciorul atacantului gazdelor ÅŸi o împinge în poartă

â–ºMin 53 Iese Florin Măicăneanu ÅŸi intră Daniel Ciobanu

â–ºMin 50 Milos Draca este eliminat după ce vede cartonaÅŸul roÅŸu direct la un fault din postura de ultim apărător asupra lui Balint, care scăpase singur spre poartă. Lovitura liberă rămâne fără rezultat

â–ºMin 45 0-2 La o lovitură liberă din faÅ£a careului, uÅŸor lateral dreapta, Cosmin Năstăsiebate prin surprindere, profitând de faptul că arbitrul nu a fluierat, în timp ce zidul se aÅŸeza, ÅŸi înscrie la colÅ£ul lung

â–ºMin 45 Iese Robert Licu, accidentat, ÅŸi intră Alexandru Vodă

â–ºMin 39 0-1 Robert Gherghe înscrie cu capul din 6 metri, după un corner bătut de pe stânga la bara a doua

 

Celelalte rezultate din Faza a 4-a a Cupei României:

Meciurile fazei a 4-a:

CSM Focşani - Sporting Lieşti 0-3 după prelungiri
CS Tunari - Academica Clinceni 0-2
FC Rapid - Daco-Getica BucureÅŸti 2-1
Gloria Lunca Teuz Cermei - Luceafărul Oradea 1-4
Unirea Alba Iulia - Industria Galda 7-5 după 11 m
Turris Oltul Turnu Măgurele - CS Baloteşti 3-2

Bucovina Rădăuţi - Ştiinţa Miroslava 2-0 după prelungiri

Axiopolis Sport Cernavodă - Dacia Unirea Brăila 3-6 după 11 m
Unirea Slobozia - Sportul Snagov 2-3
Progresul Spartac - Metaloglobus BucureÅŸti 2-0
CSM Slatina - FC ArgeÅŸ 2-0
Pandurii Târgu Jiu - CS Mioveni 1-3
CSM Lugoj - Energeticianul 1-2
UTA Arad - ACS Poli TimiÅŸoara 2-1

Ripensia Timişoara - ASU Politehnica Timişoara 1-2 după prelungiri

13 septembrie, ora 16:30
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc - Aerostar Bacău
ACS Fotbal Comuna Recea - Universitatea Cluj

18 septembrie, ora 16:30
Flacăra Moreni - Chindia TârgoviÅŸte

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Luceafărul Oradea   CS MIOVENI
stema Luceafarul Oradea logo  ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 26 Apr. 2019, Ora: 11.00, Liga 2, Etapa 32

CS MIOVENI - Petrolul

csmioveni logo mic

ball_3_anim sigla petrolul
Scor final 1 - 2
(1-0)
Data 23 Apr. 2019, Liga 2, Etapa 31

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Academica Clinceni 31 24  1 64-17 73 
2 Chindia Târgovişte 31 20  4 61-31 69 
3
U Cluj  31 20 6 5 72-23 66 
4
Sportul Snagov 31  19  6 6 48-28 63 
5
Petrolul 31 19 5 7 55-29 62 
6
FC Argeş 31 16 44-25 56 
7
CS MIOVENI 31  14  11 44-35 48 
8
UTA 31 12 7 12 48-47 43 
9 Ripensia Timişoara 31  10 12 36-42 39 
10 ASU Poli Timişoara 31 10 8 13 29-29 38
11
Luceafărul Oradea 31 10  13  41-53  38 
12
Metaloglobus 31 10 14  29-51 37 
13
Farul 31 11  3 17 50-54 36 
14
Pandurii Tg Jiu 31 9 15  34-38 34 
15 Energeticianul 31 10 13  35-39 34 
16 Daco - Getica 31 12  12  41-49 33 
17 Aerostar Bacău 31  18  42-59 29 
18 CS Baloteşti 31  6 19 25-58  24 
19 ACS Poli Timişoara 31 5 8 18 27-55 23
20 Dacia Unirea Brăila 31 20 27-84 19 

Rezultate Etapa 31  2018/2019
20-23 04. 2019
Echipa Scor  Echipa
CS MIOVENI 1-2 Petrolul
CS Baloteşti 0-0 Luceafărul Oradea
Sportul Snagov 3-2 Pandurii Tg Jiu
Academica Clinceni 1-0 Metaloglobus
ACS Poli Timişoara 1-1
Energeticianul
Farul  2-1 Aerostar Bacău
Daco - Getica 1-0
FC Argeş
UTA 2-2 Chindia Târgovişte
Ripensia Timişoara 0-1 ASU Poli Timişoara
Dacia Unirea Brăila 0-8 U Cluj

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n