Dimensiune Text

Cauta in site

Et 15, 2018/2019: Farul - CS Mioveni 3-3 (1-2)

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci farulCS Mioveni a remizat sâmbătă, la prânz, 3-3, la Constanţa, cu Farul, într-un meci care a contat pentru etapa a 15-a a Ligii a II-a.

Echipa noastră a condus cu 1-0, prin golul marcat în minutul 4 de Balint, a fost apoi egalată în minutul 40 de Fotescu, însă a terminat repriza în avantaj după ce Edi Stoica a înscris în minutele de prelungiri. După pauză, Rădescu a marcat pentru 3-1, însă în minutele 67 şi 71 gazdele au revenit şi au marcat de două ori prin Păun şi Moise.

Cu punctul câştigat la Constanţa, galben-verzii au acumulat 27 în clasament şi au rămas pe locul 7. Etapa următoare CS Mioveni va juca sâmbătă de la ora 11,00, pe propriul teren cu Dacia Unirea Brăila.

SSC FARUL CONSTANŢA - CS MIOVENI         3-3
Stadion: Farul (Constanţa);
Arbitru: Adrian Sorin Costreie (Buftea); Asistenţi: Ionuţ Marius Bobe (Videle) şi Ştefan Dumitrache (Palanca - Prahova).

SSC Farul: Mih. Popa - Sabangeanu, Y. Twumasi, Frîncu, Iani - Tudorică, M. Fotescu, Al. Grigoraş (cpt.) - G. Păun, Nic. Moise, Jallow
Rezerve: Stavrev - Roumadi, M'Baka, Ţăranu, Doumbia, M. Dumitraşcu, Apostolache
Antrenor: Petre Grigoraş

Mioveni: F. Croitoru - Kilyen, Celea, Burnea, Ed. Stoica - R. Lazăr, Mîrzeanu - Rădescu, Al. Popescu, Ayza (cpt.) - Val. Balint
Rezerve: Val. Sima - Rob. Gherghe, Ct. Alexe, R. Drugă, Al. Neagu, Coşereanu, Seb. Ivan
Antrenor: Iordan Eftimie

Min 90+3 Final de partidă

Min 90 Iese Eduard Stoica şi intră Robert Gherghe

Min 76 Jallow şutează din drop din 14 metri lateral stânga, puţin pe lângă rădăcina barei din stânga

Min 71 3-3 Fază incredibilă la poarta lui Croitoru. După o centrare în faţa porţii, Croitoru boxează în stânga, de acolo se centrează din nou la colţul lung, portarul reuşeşte să respinge în faţă de lângă poartă, Grigoraş urmăreşte şi trimite din 3 metri paralel cu linia, la Eduard Stoica, care, din 7 metri central, trimite, cu latul către propria poartă. Îl nimereşte pe Burnea, iar mingea ajunge la Nicolae Moise, care marchează din centrul careului sub transversală, cu trei argeşeni pe linie

Min 67 2-3 Centrare din dreapta, Jallow ratează intervenţia cu capul, Celea respinge în faţă, iar Georgian Păun reia din prima, din drop, de la 10 metri, lângă bara din stânga, fără şanse pentru Croitrou

Min 59 Petre Grigoraş face o triplă schimbare. Ies Iani, Fotescu şi Tudorică şi intră MBaka, Postolache şi Doumbia

Min 52 1-3 Ayza aşează înapoi pentru Neagu, acesta pasează pe culoar în stânga, pentru Stoica, care pătrunde în careu şi centrează prin spatele apărării la colţul lung, acolo unde ţâşneşte Ionuţ Rădescu şi înscrie din apropiere pe lângă bară

Min 46 S-a reluat meciul

Min 45+3 Pauză la Constanţa. Mioveniul conduce, însă a făcut şi două schimbări din cauza accidentărilor

Min 45+3 1-2 Ayza bate în careu o lovitură liberă din stânga, Eduard Stoica e scăpat din marcaj şi deviază cu capul din 8 metri, din faţa lui Twumasi şi Frîncu, la colţul lung, lângă bară, iar Mihai Popa plonjează degeaba

Min 45+1 Păun bate peste poartă o lovitură liberă de la 20 de metri central, dintr-o poziţie ideală

Min 43 Iese Rareş Lazăr, accidentat şi el mai devreme şi nemairevenit pe teren, şi intră Raul Drugă

Min 40 1-1 Marius Fotescu primeşte în marginea careului, uşor lateral dreapta, şi şutează năpraznic la colţul scurt. Croitoru n-a avut reacţie

Min 39 Lazăr acuză şi el o accidentare gravă în propriul careu şi are nevoie de îngirjiri medicale. Este transportat în afara terenului tot cu targa. Croitoru l-a lovit în săritură la lovitura liberă bătută de Păun

Min 38 Păun bate în faţa careului mic o lovitură liberă, un adversar respinge cu capul în faţă, iar Frîncu, care preia la 11 metri, şutează slab, mult peste poartă

Min 31 Intră Alexandru Neagu în locul accidentatului Ionuţ Mîrzeanu, care nu a mai revenit pe teren

Min 29 Celea şutează puternic pe centrul porţii dintr-o lovitură liberă de la 35 de metri, iar Mihai Popa prinde cu siguranţă

Min 27 Mîrzeanu acuză o accidentare la genunchiul stâng şi este scor în afara terenului pe targă. La fenta lui Păun, Mîrzeanu a încercat să-şi schimbe direcţia brusc, însă a rămas cu piciorul stâng în gazon

Min 16 Fotescu bate pe centrul porţii o lovitură liberă de la 25 de metri central, uşor lateral dreapta, însă Croitoru prinde fără probleme

Min 13 Păun centrează în careu dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri lateral stânga, mingea îl loveşte în 5 metri pe Moise şi îi întrerupe cursul către poartă, balonul ajunge la Grigoraş, care trage din 7 metri, însă se respinge în corner

Min 4 0-1 La o degajare lungă în faţă, Twumasi retrimite înapoi către propriul goalkeeper, Mihai Popa iese la marginea careului pentru a respinge, însă tânărul jucător luftează incredibil, iar Valentin Balint preia şi înscrie în poarta goală