Dimensiune Text

Cauta in site

Remiză, 1-1, în amicalul cu Chindia Târgovişte

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

amical chindiaCS Mioveni a disputat astăzi al treilea meci amical al acestei ierni. După victoriile la scor din primele două jocuri, a urmat o remiză, cu Chindia Târgovişte, una dintre echipele candidate la promovarea în Liga I.

Meciul s-a jucat la prânz, pe Stadionul Orăşenesc din Mioveni şi s-a încheiat 1-1, după ce la pauză oaspeţii conduceau cu 1-0, marcând golul din penalty, în timp ce gazdele au egalat în repriza  doua şi au trecut pe lângă victorie, după ce Năstăsie a ratat un penalty.

Partida de azi a avut două reprize diferite, una (prima) destul de anostă, fără ocazii de gol, cu un joc disptuat mai mult la mijlocul terenului fără acţiuni multe, şi alta (a doua) în care Mioveniului a fost la conducerea jocului, egalând şi ratând mult în timp ce pe final oaspeţii au avut şi ei şansa victoriei, dar portarul Sima a salvat în câteva rânduri.

# CS Mioveni - Chindia Tîrgovişte 1-1 (0-1)

Au marcat: Lazar (54, sut de la 25 m, linga bara, pe coltul portarului) / Cherchez (38, din 11 m, dupa un fault in careu al lui Boboc)
În min 60 Nastasie a ratat un penalty, obtinut de Edi Stoica, portarul aparand mingea trimisa in stanga sa
# CS Mioveni: Sima - Kilyen, Beţa, Burnea, Edi Stoica - Lazăr, Boboc - Rădescu, Năstăsie, Coşereanu - Ayza. Au mai jucat: Popescu, Balint, Celea, Dumitrache, Druga, Isfan. Antrenor: Daniel Opriţa

# Chindia: Aioanei - Martac, Dudea, Şandru, Dumitraşcu - Vdim, Liviu Mihai, Novac, Mihaiu - Cherchez, Neicuţescu. Pe parcurs au intrat şi restul componenţilor lotului. Antrenor: Viorel Moldovan