Vineri, Aprilie 10, 2020
   
Dimensiune Text

Cauta in site

7 medalii la Festivalul Românesc de Judo de la Bucureşti

judo fest buc 1Tinerii judoka de la CS Mioveni s-au întors acasă cu 6 medalii, de la Festivalul Românesc de Judo, care s-a desfăşurat în week-end, la Bucureşti, la Sala Polivalentă.

Concursul a fost organizat de Asociatia Municipală de Judo Bucureşti şi a adunat la start aproape 700 de copii, din toată ţara.
S-a participat la la mai multe categorii de vârstă, feminin şi masculin: # Copii (U10) născuţi 2011/2012 masculin şi feminin (timp de luptă 2 min) # Copii (U12) născuţi 2009/2010 masculin şi feminin (timp de luptă 2 min) # Copii (U14) născuţi 2007/2008  masculin şi feminid (timp de luptă 3 min)  # Juniori III (U16) născuţi 2005/2006 mascuin şi feminn (timp de luptă 3 min).

judo fest buc 2Sportivii de la CS Miioveni, antrenaţi de Verginel Popescu şi instructor lavinia Iordache au obţinut mai multe rezultate notabile:
# Clara Năstase - locul 3 la U 10
# Sofia Stoica - locul 3 la U 12
# Alin Şorici - locul 2 la U 14
# Denis Marinescu - locul 1 la U 12
# Cătălin Andrei - locul 3 la U 16
# Elida Purcaru - locul 1 la U 16
#  Andrei Paraschiv - 38 kg - locul 1 U 10

judo fest buc 3

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Metaloglobus   CS MIOVENI

sigla Metaloglobus Bucuresti logo copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 14.03.2020, 11.00, Liga 2, Et. 25

CS MIOVENI
- Gloria Buzău

csmioveni logo mic

ball_3_anim

sigla gloria buzau

Scor final 0 - 0
(0-0)
6.3.2020, ora 17:30 Liga 2, Et. 24

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA
23 15 5 3
49-13 50
2 CS MIOVENI
23 10 9 4 36-22 39
3
Turris Tr Măgurele
22 11 6 5 36-25 39
4
Campionii FC Argeş
23 10 8 5 34-25 38
5
Petrolul
23 10 8 5 23-20 38
6
Rapid
23 10 7 6 32-20 37
7
Metaloglobus
23 10 7 6 28-20 37
8
Gloria Buzău 23 9 6 8 35-27 33
9 Farul 23 9 6 8 27-20 33
10 Viitorul Pandurii 22 9 6 7 30-25 33
11
ASU Poli Timilșoara 22 8 8 6 20-12 32
12
Dunărea Călăraşi
23 8 7 8 29-30 31
13
Ripensia Timişoara
23 6 10 7 28-34 28
14
U Cluj 23 5 12 6 29-26 27
15 CSM Reşiţa
22 6 6 10 30-35 24
16 Concordia Chiajna
22 6 6 10 20-30 24
17 Csikszereda 23 5 7 11 17-33 22
18 Sportul Snagov
23 2 3 18 18-59 9
19 Pandurii Tg Jiu
23 1 5 17 10-53 8
20              

Rezultate Etapa 24 2019/2020
7. 03. 2020
Echipa Scor  Echipa
CS MIOVENI 0-0 Gloria Buzău
Concordia Chiajna 2-1 ASU Poli Timişoara
Sportul Snagov 0-3 UTA
Viitorul Pandurii - stă
Ripensia Timişoara 1-1
Dunărea Călăraşi
Farul 0-1 Turris Tr Măgurele
U Cluj 1-2
Metaloglobus
Pandurii Tg Jiu 0-4 Campionii FC Argeş
Rapid 0-1 CSM Reşiţa
Csikszereda 1-2 Petrolul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n