Luni, Martie 30, 2020

Dimensiune Text

Cauta in site

Et 22, 2019-2020: CS Mioveni - Viitorul Pandurii 0-2 (0-1)

meci viitorul pandEchipa noastră a pierdut ieri cu 2-0, meciul de pe propriul teren cu Viitorul Pandurii Tg Jiu. Partida a contat pentru etapa a 22-a a Ligii a II-a şi a fost prima oficială din 2020.

Oaspeţii au condus încă de la pauză, printr-un gol marcat de Bădăuţă, cu capul din 2m, iar în repriza a doua şi-au dublat avantajul prin Paraschiv, care a marcat tot cu capul din careu. CS Mioveni, în schimb, a ratat mai multe ocazii mari prin Balint, Coşereanu, Hergheligiu (de trei ori) şi Raul Costin.

Galben-verzii au rămas pe locul 2 în clasament, având 37 de puncte, însă pot fi depăşiţi, marţi de Rapid, dacă giuleştenii înving pe Turris.

Următorul meci al echipei noastre este contra celor de la Campionii FC Argeş, partida nefiind încă programată de FRF şi televiziuni.

# CS Mioveni - Viitorul Pandurii 0-2 (0-1)

Au marcat: Bădăuţă (20), Paraschiv (52)

# Mioveni: Croitoru - Ghiţă (54 Albăstroiu), Beţa, Hreniuc, Alexe - Raul Costin (73 Anghelina), Şerban - Rădescu (54 Măzărache), Hergheligiu, Coşereanu - Balint. Antrenor: Marius Stoica

# Viitorul: Bodea - Ciul, Băican, Oros, Dragu (33 Yabre), Gârbiţă, Cioiu, Negrean, Buia (46 Chiorean) - Bădăuţă (73 Rusu), Paraschiv. Antrenor: Cristian Lupuţ

Desfăşurarea partidei:

Min 88 Alexandru Băican primeşte al doilea galben în acest meci, acum pentru un fault, şi îl vede şi pe cel roşu, fiind, astfel, eliminat

Min 74 Iese Alexandru Bădăuţă şi intră Vlad Rusu

Min 73 Iese Raul Costin şi intră Marian Anghelina

Min 61 Ocazie mare pentru Mioveni. Alexe pasează în centru de pe stânga, Hergheligiu este singur, dar loveşte greşit şi mingea trece milimetric pe lângă

Min 54 La Mioveni, ies Ionuţ Rădescu şi Marian Ghiţă şi intră Simon Măzărache şi Marius Albăstroiu

Min 52 0-2 Centrare de pe dreapta, Daniel Paraschiv reia cu capul din 6 metri, de lângă Ghiţă, iar mingea intră în plasă

Min 46 Iese Darius Buia şi intră Chiorean. Lui Buia i s-a făcut rău la pauză, a căzut pe teren în drum spre vestiare. Au intervenit medicii s-a dus pe picioare la vestiar iar, apoi, când a început repriza a doua s-a dus la Salvare

Min 42 Ocazie mare pentru Mioveni. Balint îi pasează în centru, în careu, lui Hergheligiu, acesta are culoar, dar trage din prima, slab, pe jos, iar Bodea reţine

Min 36 Paraschiv ratează incredibil din 6 metri, singur cu portarul, după ce mingea ajunge la el cu noroc în urma unui luft în carel al unui jucător al gazdelor

Min 34 Iese Andrei Dragu, accidentat, şi intrăFrancois Yabre

Min 32 Coşereanu trage puternic de la 25 de metri, lateral stânga, mingea trece puţin pe lângă vinlcu

Min 20 0-1 Oaspeţii centrează de pe dreapta pe bara a doua, Paraschiv recentrează în faţa porţii goale, de unde Alexandru Bădăuţă reia în plasă, cu capul

Min 17 Contraatac Mioveni, Balint trage din careu în blocaj

Min 13 Şerban şutează pe jos, slab, de la 20 de metri, iar Bodea reţine fără probleme