Joi, Iulie 29, 2021
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Niculescu: "Trebuie s? dubl?m succesul de la Pite?ti cu o nou? victorie, la Turris!"

niculescuu bunAntrenorul principal al CS Mioveni a prefa?at pentru site-ul clubului, meciul de mâine sear? de la Tr M?gurele. Partida Turris - CS Mioveni, are loc mar?i, 2907, ora 17.00.

„Urmeaz? un joc extrem – extrem de greu. Venim dup? un efort foarte mare depus cu FC Arge? ?i tot ce sper este s? nu fie prea cald la ora jocului, pentru c? a?a se anun??, temperaturi foarte ridicate la startul partidei. Întâlnim o echip? foarte periculoas? în orice moment al jocului, cu juc?tori foarte buni, îi cunosc foarte bine, au calitate foarte bun? ?i au demonstrat c? formeaz? o echip? destul de periculoas?. Noi venim dup? aceast? victorie extrem de important? în derby-ul local ?i tot ceea ce ne dorim este s? reu?im s? câ?tig?m o nou? final?, pentru noi. Ar fi p?cat ca munca depus? cu FC Arge? s? nu fie dublat? cu o nou? victorie. Abord?m acest joc cu speran?? foarte mare ?i dorin?? foarte mare de a câ?tiga. Va fi extrem de greu dar nu imposibil.

Turris a început play-off-ul cu o remiz? cu FC Arge?, apoi cu o victorie la UTA ?i apoi o nou? remiz? acas? cu Petrolul... Parcursul lor spune multe, au juc?tori de calitate, care pot face diferen?a în orice moment. În jocurile de acas? au dominat în multe momente, partidele cu FC Arge? ?i Petrolul, ?i-au creat ceva ocazii dar nu au reu?it s? marcheze. Dar acei juc?tori de la mijlocul terenului în orice pot întoarce oricând jocul. La ei nu este un meci de totul sau nimic, poate au ?i alt? variant? în afar? de victorie. Dar dup? acest meci, echipa care va câ?tiga ?i ne intereseaz? s? fim noi, va lua o op?iune foarte serioas? pentru promovare. Sper din tot sufletul s? fim noi...

În echip? vor reintra Raul Costin, eliminat în prima etap? cu Rapid ?i care a fost suspendat dou? jocuri ?i Be?a, eliminat cu UTA ?i suspendat cu FC Arge?. În rest suntem bine ?i sper s? fim to?i ap?i la ora jocului. Nu avem alte probleme medicale. Ne a?teapt? o final? foarte important? pentru noi, trebuie s? trat?m ca atare acest joc ?i s? facem tot ce depinde de noi pe teren pentru a câ?tiga.

Acum o s?pt?mân? am avut de gestionat situa?ia de dup? înfrângerea cu UTA, iar la câteva zile am avut de gestionat situa?ia de dup? victoria de la Pite?ti. Din punctul meu de vedere este mai u?or de gestionat o înfrângere decât o victorie ?i o spun din experien??, pentru c? dup? un succes juc?torii au tendin?? de relaxare, de a se destinde. Dar acum le-am spus c? nu s-a rezolvat nimic cu o victorie. Într-adev?r a fost o victorie important?, pe care am meritat-o ?i în urma c?reia am reu?it s? reintr?m în lupta pentru promovare. Acum dup? acest meci, nu a fost îns? foarte greu s? îi aduc cu picioarele pe p?mânt, pentru c? le-am spus c? nu am rezolvat nimic, nu am rezolvat ceea ce ne-am propus la început.

Atmosfera este OK, foarte bun?, mai ales c? venim dup? o victorie. Acum ne a?teapt? un meci infernal de greu, dar eu sper c? to?i s? fim 100% pentru acest joc, cei care intr? s? dea ce au mai bun, iar eu s? iau deciziile cele mai bune.

Este un nou meci în care victoria este necesar?, e normal s? mergem s? câ?tig?m. Primul gând ?i singurul gând este s? câ?tig?m punctele puse în joc. Acum, depinde ?i de evolu?ia jocului... vom vedea ce se întâmpl? la final. Dar acesta este gândul nostru s? d?m totul pentru a câ?tiga ?i s? câ?tig?m!” a spus înainte de acest meci, Claudiu Niculescu.

Meciul Urmator

 • Meciul Urmator
 • Ultimul Meci

Sepsi Sf Gheorghe
  CS MIOVENI

sigla sepsi osk copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 2.8.2021, 18.30, Liga 1, Et 3

CS MIOVENI
- Rapid

csmioveni logo mic

ball_3_anim

sigla Rapid Bucuresti site

Scor final 0-2 (0-1)
23.07.2021, ora 21:30, Liga 1, Etapa 2

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

 • Clasament
 • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Rapid
2 2 0 0 3-0 6
2 CFR Cluj
2 2 0 0 5-3 6
3
FCSB
2 1 1 0 4-1 4
4
Sepsi Sf Gheorghe
2 1 1 0 3-1 4
5
Farul
2 1 1 0 2-0 4
6
FC Botoșani
2 1 1 0 1-0 4
7 UTA
2 1 1 0 1-0 4
8
Dinamo
2 1 0 1 3-3 3
9 FC U Craiova
2 1 0 1 3-3 3
10 Gaz Metan Mediaș
2 1 0 1 1-2 3
11 U Craiova
2 1 0 1 2-4 3
12
Chindia Târgoviște
2 0 1 1 1-2 1
13
FC Voluntari
2 0 0 2 2-4 0
14
FC Argeș
2 0 0 2 0-2 0
15 Academica Clinceni
2 0 0 2 1-3 0
16 CS MIOVENI
2 0 0 2 0-3 0

 Etapa 2 -  Liga 1
23. 07. 2021
Echipa Scor  Echipa
CS MIOVENI
0-2 Rapid
FC Argeș
0-1 UTA
FC Voluntari
0-1 FC Botoșani
Academica Clinceni
1-2 CFR Cluj
Farul
2-0 Gaz Metan Mediaș
FCSB
4-1 U Craiova
Chindia Târgoviște
1-1 Sepsi Sf Gheorghe
FC U Craiova
1-0 Dinamo
 

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

 • 4 judocani au clubului nostru, preg?ti?i de antrenorul Verginel Popescu...
 • În aceste zile se desf??oar? la Poiana Bra?ov, Campionatul Na?ional...
 • Campion Național la Judo - veterani, de la CS Mioveni Clubul nostru are din week-end un campion național și la Judo -...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Stiri Tenis de Masa

 • Echipa de tenis de mas? a clubului nostru s-a calificat ?i în...
 • Ast?zi a început, la Izvorani, turul Superligii Masculine la...
 • Tenismenul clubului nostru, Alexandru Cazacu a ajuns pe pozi?ia 1,...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Stiri Box

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n