Vineri, Iulie 30, 2021

Dimensiune Text

Cauta in site

Et 4, Play-off, 19/20: Turris Tr M?gurele - CS Mioveni 0-1

meci turrrisEchipa noastr? a învins ieri sear?, cu 1-0, la Tr M?gurele, pe Turris, a urcat pe locul 2 ?i a f?cut un pas important spre promovare. Totul se va decide acum, la ultimul meci, cel cu Petrolul de duminic?.

Galben-verzii ?i-au atins scopul în deplasarea de la Turris ?i s-au întors cu toate cele trei puncte puse în jos. Golul victoriei a fost marcat de R?descu, în minutul 30, cu un ?ut la col?ul lung din interiorul careului, de pe partea stâng?.

Elevii lui Claudiu Niculescu au f?cut o prim repriz? bun?, în care au avut ini?iativa ?i au reu?it s? ?i marcheze. În finalul primei p?r?i, gazdele au r?mas în zece, dup? eliminarea lui Negru?, pentru o lovitur? cu cotul în s?ritura pentru balon, cu Gherghe.

Dup? pauz?, oboseala acumulat? în ultima s?pt?mân?, în care s-a jucat un meci la patru zile, dar ?i c?ldura infernal? ?i-a spus cuvântul, iar juc?torii no?tri au cedat ini?iativa. Cu toate acestea cele mai mari ocazii au fost ratate tot de c?tre CS Mioveni, prin Anghelina ?i R?descu, în timp ce fazele periculoase ale gazdelor s-au rezumat la câteva ?uturi de la distan??.

Turris Oltul: Du?u – C?lin?aru (Buleic? 60′), S?lcianu, Ct. Pîrvulescu, Fl. Mitrea – Sil. Pan? (cpt.), Cioinac (Alb. Voinea 86′) – Hait? – Serediuc (Tescan 60′), Sg. Negru?, Ad. Voicu
Rezerve neutilizate: Aur. P?un – Nwabueze, Bg. Matei, Rob. Neac?u
Antrenor: Erik Lincar
Eliminat: Sergiu Negru? 39′ (ro?u direct)

CS Mioveni: Fl. Croitoru – Be?a, Rob. Gherghe (Alb?stroiu 64′), Burnea, Ct. Alexe – M. ?erban (Tra?cu 77′), R. Costin (cpt.) – I?fan, Anghelina (Massaro 59′), R?descu (Hergheligiu 77′) – Val. Balint (M?z?rache 77′)
Rezerve neutilizate: Bg. Preda – Rob. Ghi??
Antrenor: Claudiu Niculescu

Desf??urarea partidei:

♦Min 90+7 Final de partid?. CS Mioveni câ?tig? cu 1-0 la Turnu M?gurele, ob?ine trei puncte mari ?i urc? pe locul 2 direct promovabil, la dou? puncte peste Turris Oltul, care rateaz? o mare ?ans? de a î?i asigura m?car prezen?a la barajul de promovare dac? ar fi câ?tigat ea pe teren propriu
♦Min 90+5 Mihai I?fan vede ?i el cartona?ul galben
♦Min 90  Meciul e prelungit cu ?ase minute
♦Min 89 Andrei Tra?cu prime?te ?i el cartona?ul galben
♦Min 86 ⇐⇒ Iese Ionu? Cioinac ?i intr? Albert Voinea, golgheterul campionatului
♦Min 77 ⇐⇒ Tripl? schimbare la CS Mioveni. Ies Marian ?erban, Simon M?z?rache ?i Ionu? R?descu, autorul unicului gol, ?i intr? Andrei Tra?cu, Valentin Balint ?i Andrei Hergheligiu
♦Min 75 Valentin Balint prime?te cartona?ul galben pentru proteste îndelungate
♦Min 74 Mitrea are un ?ut bun din stânga terenului, Croitoru boxeaz? cu ceva emo?ii în lateral
♦Min 67 Marius Alb?stroiu prime?te cartona?ul galben
♦Min 64 ⇐⇒ Iese Robert Gheorghe ?i intr? Marius Alb?stroiu
♦Min 62 Antrenorul cu portari al echipei Turris Oltul, Florin Matache, protesteaz? din nou de pe margine ?i prime?te cartona?ul galben. A mai primit ?i într-un meci anterior, cu Petrolul. Robert Gherghe face semne c? nu mai poate continua meciul
♦Min 60 ⇐⇒ Erik Lincar face ?i el o dubl? schimbare. Ies Tiberiu Serediuc ?i George C?lin?aru ?i intr? Drago? Tescan ?i Alin Buleic?
♦Min 59 ⇐⇒ Claudiu Niculescu face prima schimbare la Mioveni. Iese Marian Anghelina ?i intr? Davide Massaro
♦Min 58 Faz? de contraatac a Mioveniului, R?descu avanseaz? cu mingea la picior ?i trage din 18 metri lateral stânga pu?in pe lâng? bara a doua a por?ii lui Du?u. Mijloca?ul î?i pun? mâinile în cap
♦Min 57 Centrare dintr-un corner de pe stânga, Anghelina deviaz? pe spate cu capul, iar Pîrvulescu, nemarcat la 6 metri lateral dreapta, reia cu capul pe lâng? poart?
♦Min 52 Anghelina bate plasat o lovitur? liber? de la 25 de metri, Du?u, care ast?zi a primit convocare la na?ionala U21, a plonjat în dreapta ?i a respins în corner
♦Min 49 Hait? trage slab din afara careului, pe centrul por?ii, iar Croitoru re?ine f?r? probleme
♦Min 46 S-a reluat meciul, f?r? înlocuiri
♦Min 45+3 Pauz?. CS Mioveni conduce la Turnu M?gurele cu 1-0, prin golul lui Ionu? R?descu, marcat în minutul 30. Arge?enii au ?i un juc?tor în plus pe teren, dup? eliminarea lui Sergiu Negru? din minutul 39. A fost o prim? repriz? extrem de slab?
♦Min 45 + Prima repriz? e prelungit? cu trei minute
♦Min 39 Robert Gherghe prime?te un cot în arcada ochiului stâng de la Sergiu Negru?, într-un duel aerian în care juc?torul Mioveniului aproape c? nu a s?rit, iar arbitrul Horia Mladinovici arat? cartona?ul ro?u, impresionat de sângele care îi curge pe fa?? lui Gherghe. Negru? îi explic? arbitrului faza, îns? este deja eliminat

♦Min 37 Marian Anghelina ridic? prea sus piciorul ?i îl love?te pe S?lcianu, iar arbitrul îi acord? cartona? galben pentru joc periculos
♦Min 33 Înc? o pauz? de hidratare
♦Min 33 Turris reac?ioneaz? cu un ?ut al lui Serediuc din 18 metri pu?in peste transversal?. Mingea a ajuns la el dup? o degajare slab? în fa?? a lui Gherghe, dup? ce ?i Balint respinsese cu capul ini?ial dup? o centrare dintr-un corner de pe dreapta ?i un ?ut slab în careu ajuns la Gherghe
♦Min 30 0-1 GOOOOOL CS MIOVENI! Alexe arunc? de la margine din stânga careului, Balint preia în careu ?i îi paseaz? scurt lui Ionu? R?descu, acesta î?i dribleaz? adversarul ?i trage în diagonal? din 7 metri lateral stânga în plasa lateral? a col?ului lung
♦Min 15 Pauz? de hidratare
♦Min 14 Raul Costin prime?te la 27 de metri, î?i face mingea în fa?? ?i trage puternic, îns? pu?in peste poart?. Meciul r?mâne echilibrat
♦Min 7 Început echilibrat de meci, f?r? ocazii la cele dou? por?i. Se joac? mai mult la mijlocul terenului, u?or spre cel al Mioveniulu

Stiri Judo

• 4 judocani au clubului nostru, preg?ti?i de antrenorul Verginel Popescu...
  • În aceste zile se desf??oar? la Poiana Bra?ov, Campionatul Na?ional...
  • Campion Național la Judo - veterani, de la CS Mioveni Clubul nostru are din week-end un campion național și la Judo -...