Vineri, Iulie 30, 2021
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Niculescu: "Cu Petrolul, este finala campionatului! Totul se reduce la un singur meci!"

niculescuu bunÎnainte de importantul meci cu Petroul, de duminic?, Claudiu Niculescu a acordat un interviu site-ului nostru, vorbind despre acest joc ?i despre modul cum l-a preg?tit.

# Claudiu, CS Mioveni a ajuns la ultimul meci al sezonului, totodat? ?i cel mai important. Cum vezi partida?

-          Este finala campionatului pentru noi. B?ie?ii vin dup? un an de munc?... practic tot anul s-a redus la un singur meci, la 90 de minute. Este un meci de totul sau nimic! Trebuie s? abord?m cu concentrare foarte – foarte mare ?i atitudine potrivit? acest joc, pentru c? întâlnim o echip? foarte bun?... ei nu au ce pierde, iar aceste jocuri sunt cele mai periculoase. Noi suntem con?tien?i îns? c? meciul este extraordinar de greu... noi avem ce pierde, putem pierde totul ?i de-asta trebuie s? fim concentra?i, nu 100% ci 200%. Nu avem de ce s? ne relax?m, campionatul nu e terminat. Mai este acest joc, mai este aceast? etap? la finalul c?reia dou? echipe promoveaz? ?i una dintre ele sper s? fim noi. Am încredere total? în b?ie?i, au în?eles tot ce le-am spus în aceste zile referitor la acest meci ?i anume c? nu trebuie s? ne relax?m absolut deloc. Am încredere c? ne vom îndeplini visul ?i s? juc?m la anul în Liga 1.

# Te gândeai, atunci când ai preluat echipa, c? vei ajunge s? te ba?i la promovare la ultimul meci?

-          Când am venit nu se ?tia c? se va întrerupe campionatul, dar dup? ce s-a întâmplat cu virusul ?i s-a întrerupt campionatul ?i s-a hot?rât reluarea competi?iei cu acest play-off, era tot mai clar c? aceast? lupt? pentru promovare se va duce pân? în ultima etap?... erau pu?ine puncte puse în joc, dar acum am ajuns acolo, la final ?i sper?m s? ne bucur?m în totalitate dup? aceast? ultim? etap?...

# Cum s-a v?zut Petrolul în acest play-off, l?sând la o parte faptul c? au ratat promovarea?

-          Petrolul cred c? va veni motivat?... este ca o sabie cu dou? t?i?uri. Pot veni relaxa?i ?i nu au nimic de pierdut ... ?i mental poate nu sunt bine c? au ratat obiectivul, dar au juc?tori cu experien??, pe care îi cunosc foarte bine, care au fost în Liga 1, pe unii dintre ei i-am ?i antrenat ?i pot pune oircând ?i oricui probleme. A?a c?, le atrag înc? o dat? aten?ia s? fie con?tien?i c? meciul este foarte greu ?i s? nu îl trateze superficial. În fotbal, te poate costa o astfel de atitudine. Este o ?ans? mare pentru fiecare din noi, pentru CS Mioveni, s? juc?m la anul în Liga 1, iar pentru asta trebuie s? fim concentra?i duminic? seara. Pe Petrolul, ca ?i joc, i-am v?zut foarte bine, chiar dac? au avut acea problem? la început cu virusul... este o echip? care mi-a pl?cut cum a ar?tat pe teren. I-am v?zut ?i cu FC Arge?, ar?tat destul de bine. Ne a?teapt? un meci extrem de greu, nu trebuie s? ne culc?m pe o ureche, s? spunem c? avem dou? victorii ?i automat trebuie s? vin? ?i a treia... NU! O putem ob?ine pe a treia cu mult? munc? ?i spirit de sacrificiu, cu atitudine potrivit?, doar a?a vom câ?tiga!

# Probleme de lot?

-          Doar Anghelina este suspendat, în rest avem tot lotul valid ?i sper s? fie to?i OK la ora jocului!

# A fost bucurie mare dup? aceste dou? victorii, ai reu?it s?-i ?ii în frâu pe b?ie?i?

-          Da, eu zic c? da! Bucuria s-a rezumat doar la ce s-a întâmplat în vestiar... Dup? ce ne-am suit autocar ?i apoi de a doua zi s-a încheiat totul... Au fost trei puncte mari ?i nimic mai mult, trei puncte care ne-au mai dus un pas spre obiectiv. De-abia duminic? sear? ne putem bucura în totalitate, pân? atunci a fost doar o bucurie de moment...

 

Meciul Urmator

 • Meciul Urmator
 • Ultimul Meci

Sepsi Sf Gheorghe
  CS MIOVENI

sigla sepsi osk copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 2.8.2021, 18.30, Liga 1, Et 3

CS MIOVENI
- Rapid

csmioveni logo mic

ball_3_anim

sigla Rapid Bucuresti site

Scor final 0-2 (0-1)
23.07.2021, ora 21:30, Liga 1, Etapa 2

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

 • Clasament
 • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Rapid
2 2 0 0 3-0 6
2 CFR Cluj
2 2 0 0 5-3 6
3
FCSB
2 1 1 0 4-1 4
4
Sepsi Sf Gheorghe
2 1 1 0 3-1 4
5
Farul
2 1 1 0 2-0 4
6
FC Botoșani
2 1 1 0 1-0 4
7 UTA
2 1 1 0 1-0 4
8
Dinamo
2 1 0 1 3-3 3
9 FC U Craiova
2 1 0 1 3-3 3
10 Gaz Metan Mediaș
2 1 0 1 1-2 3
11 U Craiova
2 1 0 1 2-4 3
12
Chindia Târgoviște
2 0 1 1 1-2 1
13
FC Voluntari
2 0 0 2 2-4 0
14
FC Argeș
2 0 0 2 0-2 0
15 Academica Clinceni
2 0 0 2 1-3 0
16 CS MIOVENI
2 0 0 2 0-3 0

 Etapa 2 -  Liga 1
23. 07. 2021
Echipa Scor  Echipa
CS MIOVENI
0-2 Rapid
FC Argeș
0-1 UTA
FC Voluntari
0-1 FC Botoșani
Academica Clinceni
1-2 CFR Cluj
Farul
2-0 Gaz Metan Mediaș
FCSB
4-1 U Craiova
Chindia Târgoviște
1-1 Sepsi Sf Gheorghe
FC U Craiova
1-0 Dinamo
 

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

 • 4 judocani au clubului nostru, preg?ti?i de antrenorul Verginel Popescu...
 • În aceste zile se desf??oar? la Poiana Bra?ov, Campionatul Na?ional...
 • Campion Național la Judo - veterani, de la CS Mioveni Clubul nostru are din week-end un campion național și la Judo -...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Stiri Tenis de Masa

 • Echipa de tenis de mas? a clubului nostru s-a calificat ?i în...
 • Ast?zi a început, la Izvorani, turul Superligii Masculine la...
 • Tenismenul clubului nostru, Alexandru Cazacu a ajuns pe pozi?ia 1,...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Stiri Box

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n