Duminică, Noiembrie 29, 2020

Dimensiune Text

Cauta in site

Et 7, 20/21: Concordia Chiajna - CS Mioveni 0-1 (0-1)

meci chiajnaEchipa noastră a obținut astăzi o binemeritată victorie, în deplasare, la Concordia Chiajna, succesul cu 1-0, venind în urma golului marcat de Rusu, din penalty.

Galben-verzii au început foarte bine partida și au dominat prima repriză, ratând câteva ocazii mari, prin Negruț (reluare cu capul din 6 m, mingea trece prin fața porții), Garutti (cap din 3 m singur cu portarul,peste bară, după un corner), Șerban (reluare din prima, singur cu poarta goală, din careul mic după o centrare a lui Rusu), Negruț (șut plasat de la marginea careului, scos senzațional de portar), Rădescu (șut din dreapta la colțul lung, puțin pe lângă). În  minutul 37 Burnea vede al doilea galben pentru o lovire cu cotul în săritură și este eliminat, după care gazdele rateaza marea si singura lor ocazie din prima parte, prin Llullaku, care e deviat din careul mic, dar Popescu a respins senzațional. În minutul 44, Rusu pasează peste apărare pentru Rădescu, mijlocașul nostru preia, dar este faultat, iar arbitrul de penalty, care este transformat de Rusu, iar Mioveniul intră în avantaj la pauză.

În repriza a doua echipa noastră, fiind în inferioritate s-a retras și s-a apărat excelent, iar pe contraatac putea da lovitura prin Oancea (pătrundere în careu și faultat de portar), Rădescu (lansat spre poartă și faultat la marginea careului), Rusu (cap din 6 m singur cu portarul, peste poartă), Oancea (pătrundere în careu și șut la colțul lung, pe lângă), Rusu (intrare în careu în dribling și șut scos incredibil de portar). Gazdele au ratat și ele în partea secundă ocazii de egalare prin Arnăutu și Marc, care din poziții ideală, nu l-au putut învinge pe Popescu.

Echipa noastră a obinut această victorie meritat, după o repriză în care a condus ostilitățile și alta în care, fiind în inferioritate, s-a apărat exemplar.

# Concordia Chiajna - CS Mioveni 0-1 (0-1)

A marcat: Rusu (44 din penalty)

# Concordia: Chesneau - Borța, Marc, Intzidis, Stănică (70 Vișan) - Biceanu (70 Oanea), Lazăr - Atomei (78 Mihalcea), Hergheligiu (88 Safsaf), Llullaku (78 Nsiah) - Arnăutu. Antrenor: Florin Bratu

# Mioveni: Popescu - Oancea, Garutti, Gherghe, Burnea - Rădescu (90+3 Ișfan), Szilard, Toma, Șerban (46 Coșereanu) - Negruț (41 Mar), Rusu (86 Ivan). Antrenor: Claudiu Niculescu

Arbitru: Bogdan Dumitrache (București)

Cartonașe galbene: Biceanu (68), Intzidis (75), Nsiah (88) / Burnea (14, 37), Toma (36), Ivan (88)