Dimensiune Text

Cauta in site

Tenis

Tenis de masă: Eliminare dramatica din Cupa ETTU

tenis belgiaEchipa de tenis de masa a clubului nostru a fost eliminata astazi din Cupa ETTU, in turul II, dupa ce a terminat pe locul 3 Grupa A.

In meciurile disputate ieri si astazi in Polonia, Ionut Seni, Alexandru Cazacu si Rares Sipos au castigat cu 3-2 cu Torun din tara gazda, au pierdut, 0-3 cu Lodgis (Belgia) si au castigat 3-1 cu Irun (Spania).
Echipa noastra a terminat grupa pe locul 3 desi a avut acelasi numar de puncte cu primele doua clasate Lodgis si Irun, insa jocul rezultatelor si setaverajul au facut ca CS Mioveni sa fie eliminata in acest tur.

Tenis de masă: Mâine jucăm în Turul II al Cupei ETTU

tenis buzau nou bunCS Mioveni este singura reprezentantă a ţării noastre în cupele europene la Tenis de Masă, iar în acest weekend, echipa noastră va juca în Polonia, împotriva unor echipe din ţara gazdă, Belgia şi Spania, în turul doi al Cupei ETTU.

CS Mioveni s-a calificat şi în acest an în Cupa ETTU, după ce, în vară, a câştigat pentru a doua oară consecutiv titlul naţional în România.

Luna trecută, în primul tur al competiţiei europene, echipa formată din Ionuţ Seni, Alexandru Cazacu şi Rareş Şipoş a jucat în Belgia cu echipa gazdă Vedrinamur, cu ruşii de la Elem, şi cu spaniolii de la Vincios şi Borges. Argeşenii i-au învins în primul meci pe cei de la Vincios, apoi au pierdut cu echipa gazdă, după care i-au învins pe ruşi, dar şi pe favoriţii de la Borges. Mai departe s-au calificat din această grupă românii şi Borges.

La tragerea la sorţi pentru turul doi, CS Mioveni a fost repartizată în grupa A, iar spaniolii în Grupa D, faza aceasta având şi ea patru grupe de câte patru echipe.

Gazda grupei A va fi Polonia, reprezentată de echipa Energa KTS Torun, celelalte adversare fiind belgienii de la Logis Auderghem (cele două echipe fiind calificate direct în această fază, fără a mai disputa turul 1) şi spaniolii de la Irun Leka Enea.

Turneul este programat pentru acest weekend, 28 - 29 octombrie, meciurile disputându-se următorul program:

Tenis de masă, Top 12: Cazacu locul 1, Seni locul 3

tenis top 12Doi dintre tenismenii de masă ai clubului nostru au urcat pe podium la Top 12, competiţie organizată în week-end la Câmpulung.

Astfel, Alexandru Cazacu a câştigat competiţia, în timp ce Ionuţ Seni a ocupat locul 3. Campionul clubului nostru a terminat Top 12 neînvins, acumulând 22 de puncte, în timp ce jucătorul - antrenor al CS Mioveni  a pierdut două meciuri, şi a strâns 20 de  puncte la fel ca şi ocupantul locului 2, Cristian Chiriţă.

Rezultate tehnice:

Reuniunea 1:

# Alexandru Cazacu - Ionuţ Seni 3-0 (11-8, 11-8, 11-2)

# Alexandru Cazacu - Mihai Pop 3-2 (11-4, 9-11, 11-3, 11-13, 11-5)

# Alexandru Cazacu - Marius Rădoi 3-1 (11-5, 11-4, 9-11, 12-10)

# Alexandru Cazacu - Ionuţ Moldoveanu 3-0 (11-3, 11-6, 11-2)

# Ionuţ Seni - Alexandru Chiriţă 3- 0 (11-6, 11-8-11-8)

# Ionuţ Seni - Mihai Zamfir 3-1 (11-8, 11-5, 8-11, 12-10)

# Ionuţ Seni - Dan Simulescu 3-0 (11-9, 11-8, 11-9)

Reuniunea 2

# Alexandru Cazacu - Paul Mladin 3-0 (11-7, 11-7, 11-5)

# Alexandru Cazacu - Cristian Bogdan 3- 0 (13-11, 11-9, 11-9)

# Alexandru Cazacu - Alexandru Chiriţă 3-1 (11-4, 11-2, 9-11, 11-6)

# Alexandru Cazacu - Mihai Zamfir 3-0 (11-5, 11-9, 12-10)

# Ionuţ Seni - Cristian Chiriţă 2-3 (9-11, 15-17, 12-10, 11-7, 9-11)

# Ionuţ Seni - Mihai Postudor 3-2 (11-4, 10-12, 9-11, 11-5, 11-8)

# Mihai Pop - Ionuţ Seni 2-3 (6-11, 10-12, 11-5, 12-10, 5-11)

Reuniunea 3

# Dan Simulescu - Alexandru Cazacu 0-3 (4-11, 3-11, 2-11)

# Cristian Chiriţă - Alexandru Cazacu 1-3 (10-12, 7-11, 11-9, 6-11)

# Mihai Postudor - Alexandru Cazacu 0-3 (6-11, 8-11, 7-11)

# Marius Rădoi - Ionuţ Seni 0-3 (8-11, 14-16, 8-11)

# Ştefan Moldoveanu - Ionuţ Seni 0-3 (8-11, 4-11, 5-11)

# Paul Mladin - Ionuţ Seni 1-3 (9-11, 4-11, 11-6, 9-11)

Tenis de masă, Cupa ETTU: Jucăm în Polonia turul II

tenis belgia 2Singura reprezentantă a ţării noastre în cupele europene la Tenis de Masă, CS Mioveni, şi-a aflat adversarii din turul al doilea al Cupei ETTU. Astfel, galben-verzii vor juca de data aceasta în Polonia, împotriva unor echipe din ţara gazdă, Belgia şi Spania.

CS Mioveni s-a calificat şi în acest an în Cupa ETT, după ce, în vară, a cîştigat pentru a doua oară consecutiv titlul naţional în România. În primul tur al competiţiei europene, echipa formată din Ionuţ Seni, Alexandru Cazacu şi Rareş Şipoş a jucat în Belgia cu echipa gazdă Vedrinamur, cu ruşii de la Elem, şi cu spaniolii de la Vincios şi Borges. Argeşenii i-au învins în primul meci pe cei de la Vincios, apoi au pierdut cu echipa gazdă, după care i-au învins pe ruşi, dar şi pe favoriţii de la Borges. Mai departe s-au calificat din această grupă românii şi Borges. Acum, l-a tragerea la sorţi pentru turul doi, CS Mioveni a fost repartizată în grupa A, iar spaniolii în Grupa D, faza aceasta avînd şi ea patru grupe de cîte patru echipe.
Gazda grupei A va fi Polonia, reprezntată de echipa Energa KTS Torun, celelalte adversare fiind belgienii de la Logis Auderghem (cele două echipe fiind calificate direct în această fază, fără a mai disputa turul 1) şi spaniolii de la Irun Leka Enea.
Turneul este programat pentru 28-29 octombrie, adică peste două săptămîni. Meciurile programate se vor disputa după următorul program:

Tenis de masă, Superliga: 5 victorii din 5 meciuri

tenis nouEchipa de tenis de masă a clubului nostru a obţinut 5 victorii în primele 5 partide disputate la Buzău, în cadrul turului Superligii Masculine.

Astfel, după  calificarea în turul II al Cupei ETTU, Ionuţ Seni, Alexandru Cazacu şi Rareş Şipoşsunt în formă maximă, având prima şansă să termine prima parte a sezonului pe prima poziţie a clasamentului.

# CS Mioveni - CSM Bistriţa I 5-1

Şipoş - Hurloi 3-0 (11-3, 11-7, 11-6)

Cazacu - Toma 3-0 (11-3, 11-5, 11-6)

Seni - Nemaciuc 1-3 (9-11, 11-9, 8-11, 6-11)

Cazacu - Hurloi 3-0 (11-5, 11-2, 11-7)

Şipoş - Nemaciuc 3-0 (11-9, 11-6, 11-7)

Seni - Toma 3-1 (11-9, 11-7, 5-11, 11-9)

# CS Politehnica Cluj - CS Mioveni 0-5